Vincent Van Gogh – obrazy do sypialni

W Indiach był kiedyś sklep, w którym kupowało sztukę użytkową bardzo wiele osób. Właściciel tego sklepu znalazł pewnego razu najnowszą i niedrogą, ręcznie malowaną sztukę z 2009 roku. Sprowadził  więc do swego sklepu obrazy do sypialni oraz ponad 10000 dzieł sztuki z różnych dziedzin, w różnych rozmiarach oraz obrazy, które objął ramkami oferując więcej możliwości swoim klientom, niż jakikolwiek inne sklepy w tym regionie. Sklep ten ma siedzibę w Pune, i nie dosyć, że jest najbardziej znanym sklepem w Indiach, to wysyła bardzo dużo rzeczy poza Indie, bowiem prowadzi również działalność poprzez internet wysyłając swoje przedmioty do ponad 150 krajów na świecie.

Wracając do tematu obrazy sypialni i jej wystroju. Sypialnia jako jednostka mieszkalna i użytkowa odzwierciedla osobowość swojego właściciela, a także status społeczny i status społeczno-ekonomiczny. Sypialnia jest unikalna dla każdej osoby. Różne serie telewizyjne wystawiają sztuki w nawiązaniu do sypialni, aby można było zobaczyć niektóre sypialnie gospodarzy poszczególnych programów zarówno dla gości jak i dla tych osób, które takie programy chcą oglądać. Są jednak pewne rzeczy, które są powszechne w większości sypialni. Materace zazwyczaj pełnią role również dekoracyjne, ponieważ istnieje wiele różnych rodzajów materacy.

Czy masz dywanik, grafikę, obrazy do sypialni lub inne akcesoria, które kochasz? To są wszystkie fantastyczne inspiracje dla systemów nawiązujących do kolorów sypialni. Jeśli masz ulubione zdjęcie, malowidło lub akcesoria - na przykład krzesło, szafę, obróbkę okienną lub lampę – mogą mieć kolory, tekstury i wzory, których można użyć w palecie sypialnianej. Działa to szczególnie dobrze kiedy kierujesz się tym przy wyborze kolorów w sypialni dla dziecka. Przy użyciu ich kompozycji będzie można oferować wspaniałe możliwości kolorów, a także wspaniały sposób na pokazanie ich arcydzieł.

W większych domach, gdzie widniały obrazy do sypialni, oraz w wiktoriańskich domach powszechne było to, że z sypialni znajdował się buduar dla pani domu i garderoba dla panów. I sypialnie na poddaszu istnieją w niektórych domach aż po dziś dzień. Ponieważ są one oddzielone od powietrza zewnętrznego dachem, są zazwyczaj zimne w zimie i mogą być za gorące w lecie. Zbocze krokwi podpierających stromy dach sprawiają, że są one niewygodne. W domach, w których mieszkali słudzy, często korzystali z takich sypialni na poddaszu.

Zaniżona paleta kolorów połączona jest z klasycznymi detalami, tworząc wdzięczny urok w tej sypialni. Wysokie obrazy do sypialni, zwisające w zagłówku w kolorze szarego aksamitu są doskonałym dodatkiem do łóżka podwójnego, ubranego w nad-wymiarowy, brązowo-rudy pasek. Wyhaftowana poduszka ze śmietaną i szorstkie delikatne więzi na wsiach sprawiają, że pokój jest atrakcyjnie kobiecy. To, co warte jest zauważanie, to warte do zastosowania świeczniki jako biżuteria w pokoju.


Komentarze